סיכום שנה: 2014

אסף גמזו

תחילת שנה הינה תמיד זמן טוב לעצירה רגעית, הסתכלות אחורנית וסיכום. שנת 2014 הייתה שנה מלאת עשייה ואירועים למוזיאון הקטן שלנו.

השנה אנו שותפים למהפכה תרבותית שמובילים מנכ"לית העירייה, מנכ"ל מתחם המדיטק בשיתוף ראש מנהל חינוך וכמובן אגף החינוך של המוזיאון לקריקטורה ולקומיקס ומוזיאון העיצוב – ארבע עשרה אלף ילדי חולון התחילו השנה לימודי קומיקס ועיצוב מידי שבוע. את השעורים המקצועיים מעבירים מדריכי המוזיאון על פי תוכנית לימודים ייחודית ומקורית שנכתבה בידי צוות אגף החינוך של המוזיאונים.  פעילות זו, היא המשך נהדר לסדרות הקומיקס של המוזיאון "מחולות לקומיקס".

אנו במוזיאון יודעים שזו המתנה הטובה ביותר לכבוד יום ההולדת ה-75 של העיר .

ראש אגף חינוך, אמנון זילבר, בהשתלמות למדריכי קרן קרבאמנון זילבר, ראש אגף חינוך, בהשתלמות למדריכי הקומיקס

בשנה האחרונה המוזיאון פתח לא פחות מעשר תערוכות חדשות:

השנה נפתחה עם תחרות פרידל לקריקטורה, שעסקה הפעם בנושא הפנסיה. מאות מקצוענים וחובבים שלחו עבודותיהם העוקצניות למוזיאון והשתתפו בתחרות. לצד תערוכת התחרות, הוצגה בגלריית החלוצים תערוכה מעיזבונה של פרידל שטרן הנמצא בארכיון המוזיאון. כמו כן הוצגה סדרת הקריקטורות "כלוב הזהב" מאת יוחנן לקיצביץ', המתארת את חייו של זוג נשוי לאורך השנים.

 לצדה התקיימה תחרות ותערוכת בון, שתיארה את תהליך  התרגום של קומיקס מאנגלית לעברית (מעשה לא קל כלל וכלל).

בקיץ קיימנו סדנה ליוצרים מאיירים וקריקטוריסטים, שהניבה תערוכה לה קראנו 'שובו של האוריגינל'. לראשונה  הוצגו ציורים ואיורים מקוריים המצוירים ישירות על קירות המוזיאון. בסטודיו הציגו ניר מולד ועמוס אלנבוגן יצירות מסדרת "שלפוחיות" על אומנות.

הדרכה ל'קומיקס קום איל פו'מבקרים בתערוכה "קומיקס קום איל פו"

בסתיו שוב שינה המוזיאון את פניו, ועסק כולו ביצירה לילדים ונוער, דרך שלושה יוצרים שונים, המייצגים שלושה דורות: : "הטיול הגדול של דובי קייך" מציג את מסעם של ארתור ובלו מדפי מגזין אל סדרת ספרים מצליחה פרי עטו של דובי קייך . "קומיקס קום איל פו" מציג את תהליך עבודתו של מורו של קייך, מישל קישקה, המצייר כבר ארבעים שנים קומיקס לנוער וילדים.  "איזה הרשקוביץ - מאיירת" מציגה את פועלה של מאיירת חלוצה אשר ציירה קומיקס עוד לפני קום המדינה.

במהלך השנה הציג המוזיאון תערוכות בחללים נוספים בארץ ובחו"ל – בנובמבר נפתחה התערוכה "גיבורי תרבות" בבית אביחי, המתעדת קריקטורות של אנשי תרבות בישראל מתחילת המאה העשרים ועד לשנות השבעים. בדצמבר לקח המוזיאון חלק בפסטיבל "מדריד אקספו" בספרד, והציג תערוכה ארבע יוצרות ישראליות: פרידל שטרן, בתיה קולטון, מירה פרידמן ורותו מודן.

השקה לספרו של דניאל עמית - אוטיסטה

ואם עשר תערוכות נראות לכם כמו עניין של יום יום התקיימו השנה במוזיאון יותר מעשרים וחמישה אירועים, השקות, שיחי גלריה ומפגשים עם יוצרים. יותר מאחד עשר אלף ילדים, טף, נשים וגברים ביקרו במוזיאון, בקבוצות וביחידים. מאות קבוצות סיורו בתערוכות – קבוצות מורים, קורסים אוניברסיטאיים, וכמובן – כיתות בתי ספר מרחבי הארץ.

זהו כנראה הזמן הטוב ביותר להגיד לכולכם תודה רבה מכל הלב, על הזמן ותשומת הלב שלכם כאשר אתם מגיעים אלינו.

 צוות המוזיאון הישראלי לקירקטורה ולקומיקס

 

מחכים לכם בשנה הבאה !

חזרה
English
מידע למבקר
ב', ד' 13:00-10:00
שבת 15:00-10:00
א',ג', ה', ו' - המוזיאון סגור
רח' ויצמן 61, חולון
טלפון 03-6ff521849 | פקס 03-6521867
לוח אירועים
חדשות
ניוזלטר
פייסבוק
הקריקטורה היומית
created by created by Cyberserve CYBERSERVE יצירת קשר כל הזכויות שמורות למוזיאון הישראלי לקריקטורה ולקומיקס © 2012
דרך הצגת הנתונים באתר, העיצוב וכל המוצג באתר מוגנים בישראל מכוח חוק זכות יוצרים.
אין להעתיק או להפיץ מלל או תמונות מן האתר ללא הסכמה מפורשת בכתב מבעלי האתר.
העובר על החוק יועמד לדין