עיפרון הזהב 2016- מירה פרידמן

אוצר: אסף גמזו
פתיחה: 16.02.16

מאיירת, יוצרת קומיקס, קריקטוריסטית ומרצה. על פני ארבעה עשורים של קריירה, מירה פרידמן עסקה כמעט בכל תחום הנוגע לאיור, מפרסום, דרך איור לעיתונות ועד לכתיבה ויצירה אמנותית. כשהיא מחפשת באופן מתמיד אחר הגישה המתאימה ביותר למושא יצירתה, עבודתה של מירה אינה מאופיינת בטכניקה מסוימת, אלא בקו עבה ומודגש, תשומת לב לפרטים ועמל רב המושקע כל פעם מחדש בכל עבודה, בכל דיאלוג בין רעיון לקו.

במהלך שנות התשעים, במקביל לעבודתה כמרצה באקדמיות לעיצוב ויצ"ו חיפה, שנקר ובצלאל, חברה מירה לקבוצת "אקטוס", אשר פרצה דרך לקומיקס הישראלי בזירה הבינלאומית. גם במסגרת הקבוצה וגם כיוצרת עצמאית השתתפה מירה בתערוכות ברחבי העולם: באמסטרדם, פריז, מדריד, שוויץ, הולנד וניו יורק, כמו גם בפסטיבלי קומיקס וקריקטורה, בפרויקטים מיוחדים ובשיתופי פעולה בינלאומיים.

מירה פרידמן, שקיבלה בשנת - 2010 את פרס העיצוב מטעם משרד התרבות, הייתה מועמדת לפרס "אייזנר" ופרס "איגנז" הבינלאומיים והיוקרתיים.

בין ספרי הילדים הרבים שאיירה ניתן למצוא קלאסיקות כגון "בת הקפיטן" לפושקין, "אוליבר טויסט" לצ'רלס דיקנס, "בן המלך והעני" מאת מארק טווין, "הרפתקאותיה של אליס בארץ הפלאות" מאת לואיס קרול ו"פוליאנה" מאת אלינור ה' פורטר, לצד איורים שבועיים של מדור ההורוסקופ המפורסם של מגזין סוף השבוע בידיעות אחרונות, אותו היא מאיירת ברציפות כבר שבע שנים כשהיא מוצאת את הדרך לחדש גם בתוך נושא צר זה – מדי שבוע.

על עבודתה הנרחבת, על הקפדנות המקצועית, על סגנונה הייחודי, על תרומתה העצומה להתפתחות תחום האיור והקומיקס בארץ, כמו גם על עבודתה הבלתי מתפשרת, איכויותיה המדויקות ויכולתה הסגולית לדייק ולשמר כתב יד אופייני ומיוחד, מתכבד המוזיאון להגיש למירה פרידמן את פרס עיפרון הזהב לשנת 2016.
צילום: טל קירשנבאום
חזרה
English
מידע למבקר
ב', ד' 13:00-10:00
ג', ה' 20:00-17:00
שבת 15:00-10:00
א', ו' - המוזיאון סגור
רח' ויצמן 61, חולון
טלפון 03-6ff521849 | פקס 03-6521867
לוח אירועים
חדשות
שבת בבוקר במוזיאון
סדנה וסיור מודרך בשבת
סיור פרטי לקבוצות במוזיאון
תמיד רצית סיור פרטי במוזיאון?
ניוזלטר
פייסבוק
הקריקטורה היומית
created by created by Cyberserve CYBERSERVE יצירת קשר כל הזכויות שמורות למוזיאון הישראלי לקריקטורה ולקומיקס © 2012
דרך הצגת הנתונים באתר, העיצוב וכל המוצג באתר מוגנים בישראל מכוח חוק זכות יוצרים.
אין להעתיק או להפיץ מלל או תמונות מן האתר ללא הסכמה מפורשת בכתב מבעלי האתר.
העובר על החוק יועמד לדין