עפרון הזהב 2014 - דן פתיר

מאת ניסים חזקיהו (נוסקו)

מאז החלה קהילת הקריקטוריסטים בישראל את דרכה כקבוצה מגובשת בתחילת שנות ה-90 - מלווה אותה באדיקות העיתונאי ואיש התקשורת הוותיק דן פתיר. באופן ציורי ניתן להגדיר את האיש כמי שחובש שלושה כובעים בכל הקשור לפעילויות הקהילה: "אוצר ראשי", "שגריר של כבוד" ו"המבוגר האחראי". הסדר במקרה זה אינו חשוב.

דן, לשעבר יועץ התקשורת של ראשי הממשלה יצחק רבין ומנחם בגין, הוא למזלנו הגדול פריק מושבע של קריקטורות. לאורך שנים ארוכות של קריירה תקשורתית מרשימה, הקפיד להניף בגאון את דגל הקריקטוריסטים הישראלים, תוך שהוא מסביר לכל בר דעת מדוע הקריקטורה הפוליטית היא הדובדבן שבעוגת העיתונות הפובליציסטית.

למעשה דן נוטל חלק בכל הצמתים ואירועים המכוננים של הקריקטוריסטים בארץ: החל באוצרות של תערוכות קבוצתיות ותערוכות יחיד, כתיבת מאמרים ומעורבות באירועי אק"י, המשך בסיוע פעיל בהקמת המוזיאון לקריקטורה ולקומיקס בחולון וכלה בתרומתו הצנועה בהענקת פרס ישראל לראשונה, לקריקטוריסט ( "זאב", 1993). ולא רק בארץ ניתן לראות את תרומתו -  דן הקפיד לשאת את הדגל הזה גם בעולם וייצג את הקריקטורה הישראלית בכמה בירות ברחבי העולם, תוך שימוש בקשריו הטובים עם מנהיגים ואנשי שם..

את כל הפעילויות המבורכות הללו עשה דן תמיד בדרכי נועם, בג'נטלמניות אירופאית ולרוב - בהתנדבות. פרס "עפרון הזהב" 2014 מוענק לראשונה לאדם שאינו אמן ויוצר קריקטורה. במקרה ייחודי זה מדובר באות הוקרה טבעי ומתבקש לאיש שתרם כה רבות לנושא. תודה והערכה לאיש שמפליא לעשות במרחב אמנות הקריקטורה הישראלית. להלן: מרחב דן.

חזרה
English
מידע למבקר
ב', ד' 13:00-10:00
ג', ה' 20:00-17:00
שבת 15:00-10:00
א', ו' - המוזיאון סגור
רח' ויצמן 61, חולון
טלפון 03-6ff521849 | פקס 03-6521867
לוח אירועים
חדשות
שבת בבוקר במוזיאון
סדנה וסיור מודרך בשבת
סיור פרטי לקבוצות במוזיאון
תמיד רצית סיור פרטי במוזיאון?
ניוזלטר
פייסבוק
הקריקטורה היומית
created by created by Cyberserve CYBERSERVE יצירת קשר כל הזכויות שמורות למוזיאון הישראלי לקריקטורה ולקומיקס © 2012
דרך הצגת הנתונים באתר, העיצוב וכל המוצג באתר מוגנים בישראל מכוח חוק זכות יוצרים.
אין להעתיק או להפיץ מלל או תמונות מן האתר ללא הסכמה מפורשת בכתב מבעלי האתר.
העובר על החוק יועמד לדין