עיפרון הזהב 2015- ג'קי ג'קסון

מאת: אסף גמזו

" מִסְתַּבֵּר שֶ"מְּצָא אֶת הַנֶּעְלָם" הוּא הַדָּבָר הֲכִי יַצִּיב בָּעולָם." (יהודה אטלס)

לאורך השנים יהושע (ג'קי) ג'קסון נשא בתפקידים שונים: קריקטוריסט, כתב צבאי במלחמות ישראל, עורך גראפי במשך עשרות שנים ב"ידיעות אחרונות", וממקימי ארגון הקריקטוריסטים הישראלי.

עבודתו הידועה ביותר הינה כמובן המדור השבועי "הציור השבועי לילד", בו מתבקשים הילדים קוראי המדור (והמבוגרים הרבים גם כן) למצוא חפץ, חיה, ילד או ילדה בתוך ציור פשוט לכאורה. בקוו הבוטח, תוך שימוש בשחור לבן בלבד, הפכו ג'קי והמדור לטקס של ממש, הכולל חיפוש רווי מתח, ולא מעט פעמים גם הפניות לאירועי השעה, השייכים ל'עולם המבוגרים'.

ג'קי ג'קסון נולד וגדל בירושלים.  ב- 1963 הגה והקים את המדור המיתולוגי "הציור השבועי לילד" בעיתון "ידיעות אחרונות".  במהלך שרותו הצבאי  שרת ג'קסון בפיקוד הנח"ל כמפקד "הציירת" של הנח"ל ועורך גרפי של עיתון "במחנה נח"ל".  ב- 1969 כששירת ככתב צבאי התנדב ללוות את סיירת שקד בפיקודו של בנימין (פואד) בן אליעזר בפעילויותיה המגוונות. לאחר מכן, ב-1973 שימש ככתב צבאי מטעם דובר צה"ל בחיל הים על סיפוני ספינות הסטי"לים. בתחילת שנות השמונים, התמנה ג'קסון לעורך גראפי של מגזין "7 ימים" של העיתון "ידיעות אחרונות" תפקיד אותו הוא מילא למעלה מ-30 שנה.
ג'קי ג'קסון היה צייר בתיאטרון "הבימה" ומעצב ראשי של חברת התקליטים "ישראפון". במסגרת זו עיצב את תקליטיהם של צמד העופרים, יהורם גאון, רביעיית מועדון התיאטרון, שושנה דמארי, יוסי חיזקי יונה וגדעון זינגר. ג'קסון זכה בפרס הראשון של גדול עיתוני יפן "אשאי שימבון" ופירסם שני ספרים: "חפשו אותי" ו"היכן הנעלם?".

בזכות עבודתו לאורך השנים לקידום הקריקטורה בארץ, בזכות הישגיו כאמן וכעורך, המוזיאון הישראלי לקריקטורה ולקומיקס גאה להעניק השנה את פרס עיפרון הזהב לג'קי ג'קסון.

ראש עיריית חולון, מר מוטי ששון, מגיש את הפרס לג'קי ג'קסון
חזרה
English
מידע למבקר
ב', ד' 13:00-10:00
ג', ה' 20:00-17:00
שבת 15:00-10:00
א', ו' - המוזיאון סגור
רח' ויצמן 61, חולון
טלפון 03-6ff521849 | פקס 03-6521867
לוח אירועים
חדשות
שבת בבוקר במוזיאון
סדנה וסיור מודרך בשבת
סיור פרטי לקבוצות במוזיאון
תמיד רצית סיור פרטי במוזיאון?
ניוזלטר
פייסבוק
הקריקטורה היומית
created by created by Cyberserve CYBERSERVE יצירת קשר כל הזכויות שמורות למוזיאון הישראלי לקריקטורה ולקומיקס © 2012
דרך הצגת הנתונים באתר, העיצוב וכל המוצג באתר מוגנים בישראל מכוח חוק זכות יוצרים.
אין להעתיק או להפיץ מלל או תמונות מן האתר ללא הסכמה מפורשת בכתב מבעלי האתר.
העובר על החוק יועמד לדין