הסודות הכמוסים של בון

פתיחה 11.3.2014 | נעילה 18.10.14

תערוכה  אוצרת

התערוכה "הסודות הכמוסים של בון" מעניקה למבקרים הזדמנות נדירה להציץ אל מאחורי הקלעים, ללוות ספר בתהליך עשייתו, להכיר תהליכים שקורא ממוצע אינו מודע לקיומם ולהבין את תפקידה של הוצאת הספרים. בתערוכה מוצגים פריטים מקוריים וחומרים נדירים, מובאות דוגמאות ייחודיות לסדרה ונחשפים תהליכי עבודה שנשמרו עד כה בחדרי חדרים. תמצאו בתערוכה גם התייחסות מיוחדת לקהילת המעריצים הישראלית. חלק מרשים ומשעשע במיוחד בתערוכה מוקדש לאוסף של בובות ופסלונים מרהיבים של גיבורי הסדרה. 

סדרת הקומיקס "בון" מאת היוצר ג'ף סמית היא אורחת של קבע בעשרות אלפי בתים בישראל. הסדרה, שהגיעה לארצנו לפני שמונה שנים וחצי, העירה את זירת הקומיקס המקומית מתרדמתה והוכיחה לכול שהילדים הישראלים אוהבים קומיקס ורוצים לקרוא אותו, והרבה!

הסדרה "בון" לא חוללה מהפכה רק בכל הנוגע להצלחה מסחרית. בראש ובראשונה היא הציבה רף חדש של איכות בשדה הקומיקס המתורגם לעברית: תרגום מקצועי, עבודת גרפיקה מדויקת והדפסה צבעונית איכותית - כל אלה העמידו אתגר חדש בפני המוציאים לאור בישראל שתרגמו ספרי קומיקס.

ואולם, כדי להגיע לתוצאות מדויקות, יש להשקיע עבודה רבה. בתערוכה "הסודות הכמוסים של בני בון" חושפת עורכת המהדורה העברית של הסדרה את התהליך המורכב והמאתגר העומד מאחורי הוצאתם לאור של ספרי קומיקס מתורגמים. התערוכה עוקבת אחרי כל שלבי העבודה, על הקשיים והאתגרים הרבים שבהם: מבחירת המתרגם, דרך העריכה, עבודת הסטודיו ועד שלב ההפקה. בתערוכה מוצגים פריטים מקוריים וחומרים נדירים, מובאות דוגמאות ייחודיות לסדרה ונחשפים תהליכי עבודה שנשמרו עד כה בחדרי חדרים. תמצאו בתערוכה גם התייחסות מיוחדת לקהילת המעריצים הישראלית. חלק מרשים ומשעשע במיוחד בתערוכה מוקדש לאוסף של בובות ופסלונים מרהיבים של גיבורי הסדרה.

התערוכה "הסודות הכמוסים של בני בון" היא פרי של שיתוף פעולה בין המוזיאון הישראלי לקריקטורה וקומיקס לבין הוצאת כנרת-זמורה-דביר. זוהי הזדמנות נדירה להציץ אל מאחורי הקלעים, ללוות ספר בתהליך עשייתו, להכיר תהליכים שקורא ממוצע אינו מודע לקיומם ולהבין את תפקידה של הוצאת הספרים. מיכל פז קלפ


 

 

דמויות ופסלונים
חזרה
English
מידע למבקר
ב', ד' 13:00-10:00
שבת 15:00-10:00
א',ג', ה', ו' - המוזיאון סגור
רח' ויצמן 61, חולון
טלפון 03-6ff521849 | פקס 03-6521867
לוח אירועים
חדשות
ניוזלטר
פייסבוק
הקריקטורה היומית
created by created by Cyberserve CYBERSERVE יצירת קשר כל הזכויות שמורות למוזיאון הישראלי לקריקטורה ולקומיקס © 2012
דרך הצגת הנתונים באתר, העיצוב וכל המוצג באתר מוגנים בישראל מכוח חוק זכות יוצרים.
אין להעתיק או להפיץ מלל או תמונות מן האתר ללא הסכמה מפורשת בכתב מבעלי האתר.
העובר על החוק יועמד לדין